alexanderpc alexanderpc
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

Hudson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of apples for $1.59
and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $7.39. Write and solve an
equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

2_2_2=6 6_6_6=6 You can use any symbols but the answer should be 6
Range of motion is the distance an object can travel when separated from another object. T OR F
What two factors are usually the most responsible for determining population growth?
Find the volume of wood used to make a closed rectangular box of outer dimensions 60cm*45cm*32cm. The thickness of wood being 2.5cm all around.
Which factor contributed to growing conflict over slavery from the 1820's through the 1850's? A.falling crop prices B. rapid industrialization C. rising tariff
wann hast du geburstag?
what x what equals -288
During the Vietnam War, journalists _____. could accompany U.S. forces were not allowed in combat zones held daily press briefings known as "five o'clock follie
The surface area of this cube is 6 square centimeters. What is the value of c?
why do whole numbers raised to an exponent get greater while fractions raised to an exponent get smaller