rq49 rq49
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A contractor purchases 4 dozen pairs of padded work for $59.52. He incorrectly calculates the unit prices as $14.88 per pair for the expense report. What is the correct unit price? what is the error?

Respuesta :

Otras preguntas

What tool does the Federal Reserve use to influence the volume of money in the economy by buying and selling government securities?
Name the property used to make the conclusion. If 13=x, then x=13.
The Miller family visited Mama's Kitchen and ordered 4 hamburgers and 3 medium fries and paid $13.27. James ordered a medium drink, a hamburger, and 2 medium fr
Which is a key component of the energy molecule ATP? sodium phosphorus chlorine sulfur
When can a proposed legislation (bills) be defeated by opponents? a. when the bill is being considered by the subcommittee b. when the bill is being voted on by
If AB+BC = 24 and AB = 10, then 10 + BC= 24" is an example of the ?
How does John Deere effectively utilize empowerment with its employees?
which one of the following sentences contains a predicate adjective? A. I bought my lunch for the first tim this year. B. The teacher appeared angry when Dave
Legislative Branch - Who elects a member of the Senate?
Why were Japanese missions to Tang China so important?