27dseyben 27dseyben
  • 25-09-2022
  • Mathematics
contestada

Need Help


Apples cost $2/lb but 15 apples cost $4. How many pounds does an apple weigh?
A 2/15
B 15/2
C 1/15
D 1/30
E 15

Respuesta :

Otras preguntas

There is a line that includes that point (-6,3)and has a slope of 1/10 . What is its equation in point-slope form?
how to write a paragraph probably to get good grades
I will mark the best answer as brainliest. Please answer 5-8. I know that the points aren't very good, but, on the original the file had an error and didn't upl
Trainers need to stay in excellent physical condition themselves and always show up on time for the classes and personal training sessions they are scheduled to
Somebady come help me~ Or ima fail this assesment ~ =>=
Can someone tell me step by step how I should do this?? In ur own words I don’t understand!!
help me out thank you have a wonderful day!​
Which sentence contains persuasive language? A) Yosemite National Park is visited by over 100 million people each year. B) Yosemite National Park was establishe
How did the Ku Klux Klan terrorize the freemen?​
On a particular flight, the airline's income was $95,280 for a jumbo jet carrying 290 passengers. If a first-class ticket costs $680 and a coach ticket costs $2