isabellacarcelen isabellacarcelen
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

Under her cell phone plan, Sarah pays a flat cost of $69 per month and $4 per gigabyte. She wants to keep her bill at $83.80 per month. Write and solve an equation which can be used to determine gg, the number of gigabytes of data Sarah can use while staying within her budget

Respuesta :

Otras preguntas

Seven less than the product of 8 and a number equals 4
how to answer tyhis question plz i need help quick
A slow flow of lava is traveling at a rate of 3 m per day. How far will the lava have traveled at the end of 30 days?
calculate the gradient of the straight line which joins A(2,-3) and B(6,9)​
Donna cut a wire into 7 equal pieces. The wire was originally 9.52 meters long. How long is each piece?
Someone help pleasee
How many milliliter of U- 100 should be used to obtain 50 units of insuline?
Find two consecutive perfect squares that 3 is between.
Pls I am really struggling here How do you know the end behavior of a polynomial function if the first number is a variable? Do you just move on to the next ter
Help anyone can help me do this question,I will mark brainlest.​