Bizardvark Bizardvark
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Jamie buys 3 snacks and 2 bottles of juice. Each snack costs $0.75, and each bottle of juice costs j dollars. The total cost of the snacks and bottles of juice is $6.75. Which of the following equations could be used to find the cost of a bottle of juice, in dollars?

Respuesta :

Otras preguntas

Find the minimum y-value on the graph of y=f(x) F(x) = 7x^2 + 7 - 6
Please helpppp!!(: Suppose that you invest $600 in a bank account that has APR of 8% and it is compounded quarterly (4 times a year) how much money will you hav
Contraction of which structure compresses the urinary bladder and expels its contents into the urethra? contraction of which structure compresses the urinary bl
8 1/6- 4 5/8 plz help me answer this question ASAP it is due tomorrow
Give two reasons why this shape is a square when x=5.
The three parts of a DNA nucleotide are
is online school in allowed in the Bahamas​
On Monday, stock XYZ opened at $56.86. On Friday, it closed at $64.92. What is the rate of change of stock XYZ for this particular week? A. 14.2% B. 8.1% C. 6.4
21, 89, 33, 53, 32, 51, 90, 69, 84MedianRangeMode​
How did the terrain of Vietnam affect the way the U.S. forces conducted the war?