jakhiamitchell70 jakhiamitchell70
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Tamika bought snacks for her team's practice. She bought a bag of oranges for $2.19 and a 12-pack of juice bottles. The total cost before tax was $8.31. Which tape diagram could be used to represent the context if xx represents how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

Otras preguntas

Jefferson middle school took a class trip. 70% of the students went on the trip. If 154 students took the trip, how many students does the school have?
solve for x in the following equation: ax+5x-4=10
What happens when biomass decays?
What Is Iambic Tetrameter?
Five rational numbers in common fraction forms that are not integers
How do you find the volume inside the cylinder but outside the sphere? H=12cm.
Standing in your tree house, 50 feet off the ground, you look down at a 60° angle and notice a Frisbee. Approximately how many feet from the base of the tree
Five rational numbers in common fraction forms that are not integers
What Does "Dictated But Not Read" Mean?
Can you show us how to find the discriminant of the quadratic x^2 + 2x -2 =0