darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

40 ounces of granola cost $6.52 how much does a granola cost per ounce(give your answer to the nearest cent)

Respuesta :

Otras preguntas

Translate the following expression from a numerical expression to a verbal expression: 5(2n + 7) –3 HELP PLZ
HELP!! Construct the graph of the direct proportion y=kx for k=1
Students observed several prepared slides of a process that occurs in a dividing onion cell. They observed haploid cells in one slide, centromeres that did not
the unit rate for 5.99 for 13 Ib
Can someone help me?
I need help with my English class ​
The gas carbon dioxide is a pure substance. Which of the following is true about carbon dioxide? (5 points) Select one: a. Carbon and oxygen are chemically bond
2. Which of the following gives Bolívar's view of Napoleon? A. His desire for power cannot be satisfied. B. He is not ambitious. C. He cares for the lives of ot
Cassie can run 1/2 mile in 1/6 of an hour. How far can she run in 1 hour?
A truck carries 40 bags of avocados to a local supermarket. If each bag weighs 8.65 pounds, what is the total weight of avocados taken to the supermarket?