darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

3. 40 ounces of granola costs $6.52
a. How much does granola cost per ounce? (Give your answer to the nearest cent.) pleasee help

Respuesta :

Otras preguntas

A person drives an automobile with a mass of 450 kilograms at a velocity of 26 meters per second. The driver accelerates to a velocity of 30 meters per second.
Chavez is studying the relationship between emotions and physiological changes. his finding is that emotions cannot be associated to specific physiological chan
PLEASE DONT GUESS I HAVE TO GET THIS RIGHT!!!! The Clean Water Act was passed 40 years ago in _______ to protect our water resources. A. Mexico B. America C.
Which is an example of a negative incentive for producers?
Three hens can lay 3 eggs in 3 days.How many hens would lay 12 eggs in 12 days?
what is the average for tge following set of measurements 7.1g,9.8g,2.3g,8.5g,7.4g,5.7g,
A beaker contains a solution of calcium hydroxide (Ca(OH)2) in water. A student places a straw in the beaker and then breathes into the solution through the str
In complete sentences compare and contrast the experience of reading and listening to a poem. Think of the questions what do I see when I read? what do I hear w
(a^(2)-4ac+3bc)/(a^(2)-ab+bc-ac)+(a+3b)/(b-a)+(a+2c)/(a-c)
Help please with this geometry problem