alainaemery32 alainaemery32
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

Ben needs to buy so he can buy a package of three bars of soap for $3.75 or a package of eight bars of soap for $12. If he buys the cheapest soap how much will he save per bar

Respuesta :

Otras preguntas

Mi papá cocina hoy la comida de Colombia. Mi papá necesita frijoles, arroz, carne de cerdo, huevos, plátanos, among other ingredients. ¿Cómo se llama la comida?
Can you puncture the inside of an egg, the yolk, and still hatch a baby chicken?
Which is not a way to minimize your exposure to radiation? A) wearing a lead apron B) keeping a good distance C) standing behind a thick concrete wall D) wearin
What were the cretans the first to build?
What is the quotient of (-6) divided by (-7)
the equation for photosynthesis is 6CO2 + 6H2O --> C6H12O6 + 6O2Study the equation carefully from the equation shown here alone, determine how each reaction
I’d like for you to Show work please:)
What is the copyright "all rights reserved" in a simple definition?
The Bake Star Bakery uses 21 cups of raisins to make 4 servings of trail mix. How many cups of raisins are in each serving?
-10x - 135 = 117 + 2x​