ljackson2670 ljackson2670
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of rocks cost $7,000.00. What is the price per pound ??

Respuesta :

Otras preguntas

When examining primary sources, it is important to evaluate the creator’s __________.
5×83+6= please give me the answer
The relative growth rate for a certain type of bacteria population is 85% per hour. A small culture has formed and in just 2 hours the count shows to be 12,500
The settlement of the new world lasted how many years?
On a scale drawing with a scale of 1/50, the height of a building is 12.6 inched. How tall is the actual building?
help..................
Which statement most accurately describes the ideal fluid balance for the body? A. less fluid intake than fluid loss B. more fluid loss than fluid intake C. le
Which of these elements has the most chemically non-reactive atoms? A. iron B. neon C. lithium D. bromine
Explain what the vertical line test is and how it is used.
the workers in a factory earn $25 an hour. every week %20 of the workers total pay is deducted for taxes which represent the number of hours the workers must wo