deftonesloverrr deftonesloverrr
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

A skier is trying to decide wheter or not to buy a seaskn ski pass. A daily pass cost $71. a season ski pass costs $350. the skirr would have to rent skis with either pass for $30 per day. how many days would the skier have to go skiing i. order to make the season pass less expensive than the daily passes?

Respuesta :

Otras preguntas

Bottles of water come in packages of 5. Cheese sticks come in packages of 12. What is the least number of packages of each you have to buy to have the same numb
I NEED HELP!!!!!!!!!! PLZ ANSWER!
A Uniform Resource Locator (URL) is a formatted string of text that web browsers, email applications, and other software programs use to identify a particular r
Use substitution to slice this linear system 3x-2y=6 4y= -8
what is 17/250 as a mixed number?
In order to stay healthy, Kevin's doctor says he should try to consume at most 2000 calories a day. Write an inequality to show the amount of calories Kevin sho
Determine which is the graph of the given function.
Can someone check number 5. You can scroll down to see it.
What are some political and social consequences of child labor?
For any real number b, sqrtbwht is the principal square root of 81