r0ttinglungz129302
r0ttinglungz129302 r0ttinglungz129302
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, an 8-ounce bottle of salad dressing cost $1.76. A 28-ounce bottle costs $5.88. How much cheaper is it per ounce to buy the 28-ounce bottle rather than the 8-ounce bottle?​

Respuesta :

Otras preguntas

Please help me!i have problems with this question
pls help quick idk pls
find the product of -6 and -30​
what makes things work?
Giotto used foreshortening in order to?
please solve the question above​
How many neutrons are contained in 2 kg? Mass of one neutron is 1.67x10-27 kg.
What were the reasons behind the Nagasaki Bombing? In particular the Nagasaki Bombing!!!
Write a python program that counts up the number of vowels and their position in the string s. Valid vowels are: 'a', 'e', 'i', 'o', and 'u'. For example, if s
How did geography affect classical Greece and Persia differently? A. Greece's geography forced it to develop a large land army, while Persia's led it to rely on