me26c321 me26c321
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

There is a proportional relationship between the weight and total cost of a bag of oranges. One bag weighs 4.3 pounds and costs $10.32. Another bag weighs 4.9 pounds and costs $11.76.

Describe how you would graph the proportional relationship.

Respuesta :

Otras preguntas

Rename each additive inverse without parentheses -(2x+7)
how could you decipher a passage written in another language
what happens when hydrogen ions combine with hydroxide ions
what best describes the number 5 ? write prime composite
What are the factors causing sexual behaviour
all living things perform synthesis reactions which are necessary for life. some of this includes breaking down what?
School guidelines require that there must be at least 2 chaperones for every 25 students going on a school trip. How many chaperones must there be for 80 studen
Hoy llevo mi impermeable (raincoat) porque está lloviendo o
How many significant figures are in the measurement 0.020 km?
Help I don't know this 5 grade homework