4557s2ydfb 4557s2ydfb
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

A baker’s dozen (13) of cookies is on sale for $4.94. How much does each cookie cost?

Respuesta :

Otras preguntas

On what kinds of issues might labor interests have different point of views?
Write a real world problem using ratios 5 to 9 and 12 to 15.
(10 points) Gaby deposited $200 in a savings account earning 4% simple interest over 7 years. What was the total interest Gaby earned?
hans ate 5 slices of pie. dan ate 2 slices. If there were initially 10 slices of equal size, what fraction of the pie was eaten?
How did the long telegram shape american policy in dealing with the soviets?
Sam is observing the velocity of a car at different times. After two hours, the velocity of the car is 54 km/h. After four hours, the velocity of the car is 58
How is the right-hand side of the woodcut different from the left-hand side? What is the effect of this difference?
can anyone help me please i am like super lost
What does uncoiling mean in a poem
Irene is going to read a 216 page book if she reads at a rate of 18 pages per day how many days will it take her to read one third of the book