garcm063313 garcm063313
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 100 g packet of coffee costs $8.10 A 25 g packet of the same coffee costs $2.05 Which packet is better value for money? Show how you decide. + Answer:

Respuesta :

Otras preguntas

solve 2sin²x+cosx-2=0 for o≤x≤360
The two lizards in the United States are the gilamonster and the chuckwalla. The average Gila monster is 0.608 meter long. The average chuckwalla is 0.395 meter
A one year membership to a gym costs $725. The registration fee is $125, and the remaining amount is paid monthly. Defibr a variable. Then write and solve an eq
what might have bothered spartans and athenians about each other's society?
What is the Best way to conduct a survey?
Eight friends purchase various supplies from a camping trip and agree to share the total cost equally. They spend $85.43 on food, $32.75 for water, and $239.66
which idea was a part of Lincoln's plan for reconstruction
154-123=60 i need to know my intercept
What methods did Pope Urban II use in his speech at the Council of Clermont in 1095 to inflame the listeners and promote the Crusades? Was the first Crusading A
A person runs off a cliff into a lake below. If the person leaves the cliff without a horizontal velocity of 4m/s, how far way from the cliff does he land is th