Nataly64 Nataly64
  • 21-11-2022
  • Business
contestada

financial literacy romeo is buying granola. he can either buy it in bulk for $4.50 per pound, or he can buy a box that contains 1.25 pounds of granola for $6. how much does he save buying 2.5 pounds in bulk?

Respuesta :

Otras preguntas

How can i use decimals models to subtract decimals?
Please explain this problem.
(9) power 3 +(3) power 2+(6) power 3+(15)power 2=?
For the cost function, find the marginal cost at the given production level x. State the units of measurement. (All costs are in dollars.) C(x) = 15,000 + 70x +
what are you thankful for that very small
how you can plot positive and negative numbers on a number line
5+3i/4-2i written as a complex number?
A mall distribution center processes as many as 150,000 pieces of mail each day. The mail is sent via ground and air. Each land carrier takes 2000 pieces per l
A carpenter has 166 doorknobs in his workshop. Of those doorknobs, 98 are round and the rest are square. If he wants to place 7 square doorknobs in each bin, ab
What characteristic describes both amoebas and bacteria