IUlawyer3905 IUlawyer3905
  • 21-11-2022
  • Business
contestada

a company has established 5 pounds of material j at $4 per pound as the standard for the material in its product z. the company has just produced 1,200 units of this product, using 6,200 pounds of material j that cost $23,580.the direct materials price variance is:

Respuesta :

Otras preguntas

I was thrown into this without any help​
1. Define Human Resource.​
Read the excerpt and then answer the question that follows. “Until the 1990s, almost every historian and archaeologist who studied Jamestown believed the fort’s
6. The relationship between a law and a theory is (2 points) 1 laws are based on complex theories.2 laws become theories. 3 theories all become laws. 4 theories
7 + 3x - 12x = 3x+ 1 Solve for x
write the activities of maiti nepal​
List three problems that this caused for the newly independent United States
Moana is a single taxpayer who operates a sole proprietorship. She expects her taxable income next year to be $250,000, of which $200,000 is attributed to her s
A copy machine makes 168 copies in 5 minutes and 15 seconds.how many copies does it make per minute
look at the screenshot