natalieysasi09 natalieysasi09
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

A hotel charges $139 per night for a room. What is the cost for 6 nights?

HELP GIVEN BRAINLY POINTS

Respuesta :

Otras preguntas

Fruit punch juices boxes cost $0.35 per ounce , they come in boxes that are 8.5 ounces and 12.2 ounces each .
The polynomial 8x2 – 8x + 2 – 5 + x is simplified to 8x2 – gx – h. What are the value of g and h?
All of the following are true about science except Answer A. It reflects the personal opinions and beliefs of scientists. B. It is developed using the inquiry
Why was connecticut established?
Identify the figure(s) of speech in the following example. "If hairs be wires, black wires grow on her head." apostrophe implied metaphor metonymy person
if percent markup on cost and selling price is known one is able to compute the ______
Keeli was asked to approximate the square root of 38 to the nearest whole number. Her work is shown here. Analyze her work, describing what she did correctly
Is there only one multiplication factor of 11?
Magma fills the gap between plates at ____________ boundaries.
multiply 3/7 x 14 ...?