agit765 agit765
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9
the 4 packed one is priced £2.04
the 9 packed one is priced £4.68
By calculating the price per roll, determine which roll is better value

Respuesta :

Otras preguntas

plsa paki help Po kaylangan na ngayon​
What are financial values?
How many grams are in 4.32 x 1024 formula units of sodium nitrate
Use the distributive property to write an expression that is equivalent to 8d 8(a+4)= a+ 7
This is a free question you welcome ​
A summary of the poem a wider view
Johannesburg stock exchanges comprehensive analysis and it's aligns with perfect market condition and it's discussion on the areas where it deviates​
nag pasimula ng arkitekturang indian
explain the concept of American Exceptionalism
Select the correct answer. What pollutant does this image convey? image of a HFC cylinder and generator A. HFCs B. tropospheric ozone C. black carbon D.