bjuandavidp bjuandavidp
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Una docena de bananos cuesta $2.650. ¿Cuántas docenas podría comprar una persona con $22.500?. ¿Cuánto obtendría de devueltas? (ojo, existe más de una solución)

Respuesta :

Otras preguntas

Consider the circle of radius 5 centered at (0,0). Find an equation of the line tangent to the circle at point (3,4). The book gives me the answer: y=-3/4(x-3)
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
how do you write 100,203 in two other forms
what is 310,763,136 in word form
Use expressions for odd integers to confirm the conjecture that the product for two odd integers is an odd integer.
I know how to do equivalent fractions but idk how to do this one
What is the answer to this problem and how do you solve it -6=b/18
a carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1inch. describe the dimensions of carton of the carton using unit cubes.
What does E mean in pre-algebra
Which compound would most likely turn litmus paper to a red color? a. CH₃CH₂CH₂OH  b. CH₃CH(Br)CH(Br)CH₃ c. CH₃CH₂CH(Br)CH₃ d. CH₃CH₂CH₂COOH  e. CH₃CH₂CH₂CH₃