nataudleung5405 nataudleung5405
  • 25-11-2022
  • Business
contestada

Daley went to the grocery store to buy berries. blueberries cost $1.50 per pound and strawberries cost $2.25 per pound. daley spent $10.50 on fruit. write an equation in standard form, where b is the number of pounds of blueberries and s is the number of pounds of strawberries. 1.5 2.25 = $10.50

Respuesta :

Otras preguntas

1) Tanya is buying edging for a triangular flower garden she plans to build in her backyard. If the lengths of the three pieces of edging that she purchases are
Brainliest if help! A paint company wants to change the height of its cans of paint to 15 centimeters tall so when the cans sit on a shelf in a store they are m
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!
name the molecule PLEASEEEE HELP THIS IS VERY IMPORTANT 30POINTS
Write the ratio in lowest terms: 7-1/2 inches to 3-1/3 inches
Find the surface area of a cube with the following side length of 5 sa=
photovoltic cells convert the energy of the sun directly to
Math lovers i need your help​
What type of theater was born out of frustration with Western culture during the late 19th and early 20th centuries? Experimental theater Mime Musical Theater o
name two components required for wireless networking(answer fastly)​