doubletbandzv3967 doubletbandzv3967
  • 25-11-2022
  • Mathematics
contestada

What i the exact difference from (-4, 2) to (4, 6)
A) qrt 24 unit
B) qrt 86 unit
C) qrt 100 unit
D) qrt 128 unit

Respuesta :

Otras preguntas

Mike is buying new uniforms for work. He buys 2 uniforms, each of which include pair of pants for $34 and a shirt.His total was $106,without tax What is the equ
for 1 bath its 2 liter so how many liers is it for 2 baths ​
In the figure, potential energy is being converted into kinetic energy from A) point A to point B B) point B to point C C) The only energy involved here i
A dozen plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? Write your answer as a comparison statement.
Please help me with this problem.
Graph -3, 1 3/4, -0.5, and 3 on the number line.
This metal is in stained glass windows and old paint , but not in pencils, as some might lead you to believe
Rewrite the equation in standard form by expanding it. y= 3 (x+2)^2 - 4
What is an equation of the line that passes through the points (−5,6) and (7, 6)?
Consider the following reaction at equilibrium: 2NH3 (g) N2 (g) + 3H2 (g) Le Châtelier's principle predicts that the moles of H2 in the reaction container will