manderson3752 manderson3752
  • 21-12-2022
  • Business
contestada

At the local grocer, the prices for apples are the following: 9 ounces for $1. 89 or 1 pound for $2. 49. How much will you save per pound, by buying the least expensive? round to the nearest cent.

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP I WILL GIVE YOU THE BRAINLIEST!!!!Fill in the blanks in the following sentences with the appropriate forms of the verbsbelow. (aimer, faire, jouer,
what will you make a video on for social studies​
what is 9 times 9 times 9 times 90 times 100 ​
SHOW WORK. Algebra question 100 POINTS! Easy
Leila runs at 12 miles per hour. Find the number of miles she can travel if she runs for k less than 6 hours
Cómo hallar el dominio de una función identidad?
Which cell structures work together to form a pseudopod? A. cell wall and nucleus B. eyespot and chloroplast C. cytoplasm and plasma membrane D. contractile va
Rationalise the denominator of: -7/(√11 - √5)​
When is a person physically healthy?
HELP SOON PLEASE THIS IS DUE TONIGHT! I WILL GIVE BRAINLIEST! In an experiment where you use wires, a 9 volt battery, and a light bulb; what would be the best c