soliskate soliskate
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

A machine sales person earns a base salary of $40,000 plus a commission of $300 for every machine he sells. How much income will the sales person earn if they sell 50 machines per year?

Respuesta :

Otras preguntas

A 3-pack of notebooks costs $3.78. What is the unit price?
Which of these was the most common way slaves resisted slavery?
What obstacles stood in the way of democracy and stability in the region during the early years of independence?
I'm unsure how to solve for w, can someone please help?
did someone here read animal farm i need help with a quiz i will help u with ur homework ‍♀️‍♀️‍♀️
p + -35 = 25 what would be p
Which expressions are equivalent to -4(3d-2)-7
answer and show proof and ill give brainliest
what is 5+21 and 54+1
Question 3 of 10 Choose the correct translation of the following question. Why did Marc dance on the table? A. Est-ce que Marc a dansé sur la table? B. Pourquoi