chrisjr392 chrisjr392
  • 22-05-2023
  • Business
contestada

Last month, Mark produced 98 cans of sauce and sold them at $3 each. He used 23 pounds of tomato that he bought at $2 the pound. His fixed cost was $53. After selling all his cans, what is Mark’s profit?

Respuesta :

Otras preguntas

evaluate the expression 3log3(6) and simplify it completely
If you bruised your gluteus maximus, you would expect to experience discomfort when
What physical process is responsible for the creation of many islands in the lesser antilles?
Shoe for All Company was a monopoly. But then competition was allowed to enter its market. As a result of this competition, the prices at Shoe for All Company w
What is the first step in the process to determine theme
Primary cause of aksums rise to greatness
Do yall have english 1 answers?
when a monochromatic light is incident for a short period of time on a thin barrier having two slits how will a screen placed in front of the slits appear
What us 12 divided by 360°?
What is the solution to the proportion? a. m = 2.4 b. m = 3.75 c. m = 4.5 d. m = 4.75