Kimson85591 Kimson85591
  • 23-05-2023
  • Mathematics
contestada

6. (5 points) Find the amplitude, period, and phase shift of y = 4sin(3x).

Respuesta :

Otras preguntas

Find the volume. Leave answer in exact form (in terms of π) ​
3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
There are many best practices for digital recordings. Select the three best practices from the list below. select the best microphone for your situation use a v
Select the correct text in the passage . Which detall best creates tension in the plot “the tell-tale heart”
!!! 25 POINTS HELP PLS Use technology to approximate the solution(s) to the system of equations to the nearest tenth of a unit. Select all that apply.
What's a 1 paragraph summary of 'Americas Constitution; A biography' by Akhil Reed Amar ?
2 What are(i) free fall , (ii) acceleration due to gravity, (iii) escape velocity , (iv) centripetal force?​
Help me!! Write a summary about this essay. "Children appear to enjoy playing video games, and while there are undoubted benefits, various negative effects stem
Chất xơ có nhiều trong thực phẩm nào?
Solve : Sin 2theta-cos3theta=0​