roshawn2104 roshawn2104
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

Assume you want to buy two goods: apple juice (A) and sausage (S), and the price of apple juice is Pa = $5 and the price of sausage is Ps = $10. If your income is $4,000,
a. How many quantities of apple juice will you buy if you spend all your income on apple juice?
b. How many quantities of sausage will you buy if you spend all your income on sausage?

Respuesta :

Otras preguntas

Solve for b in the equation a-b/12=11-6a
Plz help me with #4 it’s 15 points!!
HELP!!!!!! 30 points Choose all pairs of organisms that compete with one another for a food source. Hawks and Foxes Spiders and Mice Rabbits and Squirrels Sn
The difference from home toschool is 7/8 or a mile forand 4/8 ora mile for tom.How much farther does amywalk than tom?​
Why should cloud computing not be a set of silos? Provide real or made up examples of why incompatible solutions will fail in IT.?
Use a property To write an equivalent expressions for 7(3x+8)
simplify 5x + 20 = 100
The product of 8 and a number x decreased by 16 is 256 what is the number
How do psychologists use if-then contingencies as a way of describing someone's personality? Oa. The "if" portion describes an internal thought process, while t
Which equation can be used to solve ? HELPPP