daltoncruzen daltoncruzen
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

At a cost of $4 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $1.30?

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate: 100(1 - 0.02)10. Round to the nearest tenth.
Write a mixed number that is greater the 3 bit less than 4
What four products of macronutrient digestion are used in cellular respiration? Carbohydrates are absorbed as _____ , lipids are absorbed as _________ _______
find the square roort of 1+i
Your level of intoxication will be a lot higher if you have a bottle of beer rather than a glass of wine. a. true b. false
environmental advantage of using plant oil
Tina pet sits to earn extra money. She charges a flat service fee of $30 +15 per day. If one of her customers spent less than $75 crate an inequality to solve
Department is to organization as employee is to what
You play a gambling game with your friend in which you win 90% of the time and lose 10% of the time. When you lose, you lose $1. What profit should you earn whe
The first new deal had three goals:relief, recovery, and reform. choose one of the laws or programs created by the first new deal and explain how the program me