cocoabean1370 cocoabean1370
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

6 ounce jar of pudding cost .72 cents, and a 3 ounce box cost .27 cents. what is the differince in the cost per ounce.

Respuesta :

Otras preguntas

On her way home, Carrie must drive up a hill that has an incline of 5 degrees. If Carrie’s vehicle stops at an elevation 0.25 miles higher than where she starte
If you were to draw this one-point perspective image,what technique would you use to create the illusion of space A. a vanishing point B. warm colors C. negativ
please evaluate the square root of 8/2 answer if your the brainliest
Write a Paragraph Proof. Given: Line BC is congruent to line EC and line AC is congruent to line DC Prove: Line BA Is congruent to Line ED
If (x+y)²=49 and (x-y)²=29 What is the value of x
The duties of the president and vice president are discussed in which article of the constitution
You worked 16 ¾ hours in the past two days and plan to work 12 ¾ hours in the next two days. How many hours will you total on your time sheet for these 4 days?
Choose the verb that best completes the sentence. Nosotros _____________ en el mercado. a. están c. dan b. estamos d. damos
What distinguishes active isolated stretching from other stretching exercises? A. the motion of bouncing B. the need for a partner C. the likelihood of injury D
On january 1st, 2014, brenner company purchased at face value, a $1,000, 6% bond that pays interest on january 1st and july 1st. brenner company has a calendar