chicalapingpon262 chicalapingpon262
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

If gasoline sells for 95.4 cents per liter, what is its cost on a per gallon basis? 1L=1.06 q

Respuesta :

Otras preguntas

plz plz help me with the questions in the pic
Marilyn a 320 pounds of vegetables last week how many ounces did she eat per month and rounded to the nearest tenth?
Help!! is it $486? Jose's only debt obligations are a car loan payment of $436 and a credit card payment of $50 every month. What is the minimum amount of money
what the South African government is doing to promote equal access to basic services
In Triangle ABC, which trigonometric ratio has the value a/c? A) tan A B) cos A C) tan C D) cos C E) sin C
Which beliefs most contributed to the colonist's willingness to face hardships together
The melting points of canola oil, corn oil, sunflower oil, and peanut oil are 10°C, –11°C, –17°C, and –2°C. If you cool a mixture of these oils to 5°C, which o
Carl is boarding a plane. He has 2 checked bags of equal weight and a backpack that weighs 4kg. The total weight of Carl's baggage is 35kg. Write an equation to
Describe a time when you, or someone around you, made a decision based on the authority of someone else?
what is the answer to this? 6[5•(41-36)-8+14)]