malayalatham5296 malayalatham5296
  • 26-01-2024
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound. How much will 144 ounces cost?
A) $6.25
B) $7.50
C) $9.00
D) $10.00

Respuesta :

Otras preguntas

The Punnett square of a dihybrid cross have 16 squares representing the possible Offspring. True or false?
The sampling method where every item in the population has an equal probability of being selected is called:
When using the internal rate of return (irr) investment rule, we compare: a. the average return on the investment opportunity to returns on all other investment
Susan is currently working two part-time jobs and is frustrated about the poor economy. on election day, she votes for every challenger on the ballot, because s
Damian ate a protein bar containing 19g of protein and 300 total calories. what percent of the calories in the bar is from protein?
Oops i accidentally asked a question that i didn't mean to ask
Who made the remark that "i cannot pass without a tribute to those heroes, tried by fire, whose honor and bravery and bulldog tenacity have left their indelible
A group consists of fourfour men and eighteight women. threethree people are selected to attend a conference. a. in how many ways can three three people be sele
What was the economy like in the south compared to the north?
Find the intersection points, x^2+y^2-16y+39=0, y^2-x^2-9=0