lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

In order to determine speed, you must know a.time.c.Both (a) and (b)b.distance.d.None of the above
Archie rolls two number cubes, each with sides numbered 1 through 6. He finds the sum of the numbers on the tops of the cubes. Whaf two sums have the probabilit
A 30.00 mL solution of 0.100M benzoic acid, a monoprotic acid, is titrated with 0.100M NaOH. The Ka is 6.3x10^-5. Determine the pH of the solution after the vol
What is 8.61 to the nearest tenth?
Interjections are used most commonly in:A. speech.B. business letters.C. formal reports.D. memosCan someone explain this one for me?
Sarah wrote that (3^5)^7 = 3^12. Correct her mistake. Write an exponential expression using a base of 3 and exponents of 5,7,12 that would make her answer corre
Compare biotic and abiotic factors
The movement of deep ocean currents is mainly caused by:?
Over the past 50 years, the South has undergone a change from an agriculture-based economy to an industry-based economy. This change is known asA)manufacturing.
Find the value of x.