bryan20053389 bryan20053389
  • 25-02-2024
  • Mathematics
contestada

18. Jim vende mochilas de mezclilla. Le cuesta $7
producir cada mochila. Él aumenta el precio de
cada mochila a $10.50.
Jim obtiene una ganancia de alrededor del?

Respuesta :

Otras preguntas

how does a healthy environment help in maintaining happy and poresporus life?​
1. Bowling costs $25 per game. The bowling fans want to play more than 1 game of bowling. Write an expression to help you find the cost of bowling more than 1 g
You have 32Tbsp of peppercorns. You need 0.25tsp to make one serving of beef brisket. How many servings can you make?
0.5 mole of Na2SO4 x 10 H2O consists of what​
Helppppp plzzzzzzz!!!!!!!! 20+PTS and brainliest!!!!!!!!!!!!!!!
At a bake sale there were 52 items sold total. If 24 of the items sold were cookies and the rest were brownies what is the ratio of brownies sold to cookies sol
3x-2y=6 tìm nghiệm nguyên của phương trình
Answer my question pleas, I will give brainliest Debate: argue for or against the motion that poverty and not corruption is not the problem of the society
(3,-2) – 2- → (1,0) how many times am i moving ?
Two mothers and two daughters come home from the mall. Yet when they arrive home, only three people get out of the car. How is this possible?