mynameisamerica5
mynameisamerica5 mynameisamerica5
  • 26-02-2024
  • Mathematics
contestada

Hey help me on this question

A certain brand of coffee costs $6.99 for 24.2 ounces.

What is the unit rate?

Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following points lie on this same line? (–2, 0) (–1.5, 0) (–6, 9) (2, –3) (3, –9) (–4, 4)
Slope intercept (pls don’t answer just for points:)
i am in need of help
Which sentences demonstrate correct use of commas with quotation marks?
The process of deposition causes... A) rock and soil to slowly be lost. B) rock and soil to quickly be lost. C) rock and soil to slowly be gained. D) rock and s
Which of the following were changes in agriculture that helped speed up the process of industrialization? ro b New farming techniques leading to more food. No m
Help plss ASAP plsss
Please help me solve these!!
An aeroplane accelerates from rest at a rate of 25m/s² for 3 s .calculate final velocity​
Which economic sector did not grow and prosper during this decade?