lhmsokol3463 lhmsokol3463
  • 22-03-2024
  • Business
contestada

Jen-Chi's Tea House produces 500 packets of tea per week. Jen-Chi's average variable cost is $14.10 per pack, and his fixed cost per week is $1775. What is Jen-Chi's total cost per week?

Respuesta :

Otras preguntas

A student answer 86 problems on a test correctly and received a grade of 98% how many problems were on the test if all the problems worth the same number of poi
What are coordinate of (2,-3) when it is reflected over X axis.
What business did the Medici’s run in the 15th century ?
Use the FOIL method to find the terms of the following multiplication problem. (4+3i) (6-3i)
QUESTION 15 PLEASE HELP ME ASAPP
Hemp help help math math
Help help math math math
The comparison of two bullets is possible with the comparison microscope. Such a study is made difficult by the fact that:
if you have 6 apples and you give 2 apples to Ciara how many apples do you have? (hint you don't have friends)
A rental car company charges $35 per day to rent a car and $0.15 for every mile driven. Enola wants to rent a car, knowing that: She plans to drive 450 miles. S