brooklynannparker brooklynannparker
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 6 padlocks is $23.40.
Find the unit price in dollars per padlock.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Otras preguntas

How can you determine if two ratios are equal or equivalent?
how do you simplify (2xy2)3
The area of the shaded segment is 100cm^2. Calculate the value of r.
Is -4.8 and integer? Why or why not .?
Simplify complex fraction 1/4 over 7/10?
what do wo factor 4x+20y ?
y=8/3x-5  my teacher want me to find the slope and y-intercept for each equation
The bacteria that produce food from the chemicals in the water surrounding hydro thermal vents deep in the ocean are?
Rachel says that when she ran 155 yards , she went farther than Beth , who only ran 327 feet . is Rachel correct
The information for two pay as you go cell phone companies is given On call 3.5 hours :$10 1/2hour:1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each com