corcoranrobert9314 corcoranrobert9314
  • 24-04-2024
  • Business
contestada

XYZ, Ltd., uses 36,000 units of a product each year. Carrying costs are $1.20 per unit a year, and ordering costs are $96. If XYZ orders 1000 to 1999 units, the price would be $2.25. For 2,000 to 4,999 units, the price would be ________?
1) $2.25
2) $2.50
3) $2.75
4) $3.00

Respuesta :

Otras preguntas

pls solve this question ​
How do you do this? ​
There are 130 people in a sport centre. 73 people use the gym. 62 people use the swimming pool. 58 people use the track. 22 people use the gym and the pool. 29
Describe a situation in which friction changes the direction of a moving object.​
balance the chemical reaction by providing the correct coefficient
Hi,i need this hurry and correctly please!!!,fake answers i report you.Thanks.​
Given that log (p, x) =20 and log (p, y) =5 find log (x, y)
How was Christianity out of step with Roman society?
The first step in determining the solution to the system of equations, y = -x2 - 4x - 3 and y = 2x + 5, algebraically is to set the two equations equal as -x2 -
What is the correct answer I will give brainlist if you answer asap