dmc21012 dmc21012
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

Cherries are on sale for four dollars a pound. Which graph showsthe relationship between the cost (y) and a given
weight (x)?
A
B
6
8
7
6
5
4
3
2
1
1 2
3
4
C
9
8
7
6
5
4
3
2
1
9
8-
7+
6
5
4
3
2
1
7 8 9
D
123
4
5 6789
6
8
7
6
5
4
3
2
1
1
2
3
6 7 8 9
12
3
4
5-6 7 8 9
​

Cherries are on sale for four dollars a pound Which graph showsthe relationship between the cost y and a givenweight xAB6876543211 234C9876543219876543217 8 9D1 class=

Respuesta :

Otras preguntas

what is one quarter added to one eighth
Janice spent $54 to buy some pairs of pants. Each pair of pants cost the same whole dollar amount. How many pairs of pants could she have bought
which is not a difference between schools in puerto rico and schools in los estados unidos
what were 4 causes of spanish-american war
system of equations, 3x - 6y =2 5x + 4y = 1
sam needs 4/6 cap of laundry detergent for his laundry. the cap on top of the laundry detergent holds 1/3 cup. he has1capful of detergent.does he have enough?
In a group of 75 fourth graders, 20% do not like hot chocolate. How many students like hot chocolate
what are the first six nonzero multiples 5
What are the three basic functions organs perform in the human body
How do simple machines make work easier? A. They add energy to the work. B. They increase the force needed to work. C. They reduce the speed of work. D. Th