stalbr4itati stalbr4itati
  • 23-02-2016
  • History
contestada

How much did the Louisiana Purchase cost?

Respuesta :

ANIMELOVER4LIFE
ANIMELOVER4LIFE ANIMELOVER4LIFE
  • 23-02-2016
the Louisianan purchase costed 15 million dollars
Answer Link

Otras preguntas

Relations HumainesLes conflits entre parents et enfants sont-ils plus menaces qu'auparavant?
how are heat and light waves produced on and in the sun?
triangular region at the mouth of a river: it is rich in minerals which help to enrich the soil for farming
Select the appropriate values of x that are solutions to f (x)=0, where f (x) = -7x^2 +4x+9
Evarado paid $1.12 for a dozen eggs at his local grocery store.  Determine the cost of 3 eggs
Which of the following is the best example of peer pressure using a reasoning tactic?A.  "Have a cigarette. Everyone in this group smokes."B. "C'mon and take a
a giraffe can run up to 46.93 feet per second. how far can a giraffe run in 1.8 seconds. justify your answer
What is the density of Neon at room temperature?
A sample of iron has the dimesions of 2 cm x 3cm x 2cm. If the mass of this rectangular-shaped object is 94g, what is the densityof iron?
a wide screen television measures 36 inches by 54 inches.A movie theater screen measures 42 feet by 63 feet. Are the screens similar? explain.