yamil7635
yamil7635
25-02-2016
Mathematics
contestada
2 apples cost $20 what would 5 apples cost
Respuesta :
WideAWAKE
WideAWAKE
25-02-2016
It would cost $50.
20 / 2 = 10
10 x 5 = 50
Answer Link
NicoleSan
NicoleSan
25-02-2016
[tex] \frac{20}{2} [/tex]= 10, so, you would multiply 5 and 10, which gives you 50.
So, 5 apples would cost
$50.
Hope this helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Give me an example of a time when you had to deliver an urgent and important piece of work by collaborating with people you didn't know well and/or normally wor
What trends led to explosive growth in temporary work?
How do I do this graph
Who is responsible for the use of a positive flow notation when describing current?a. Thomas Edisonb. Alexander Graham Bellc. Ben Franklin
what are the reasons for applying a sterile dressing
How are biscuits and scones shaped?O A.by cutting them out of a rolled doughO B.by shaping portions of dough into the desired shapeO C.by baking them in pans wi
What is the mass in grams of 5.90 mol
What is the surface area of a baseball with a 3 inch diameter.a18.84 in2b53.48 in2с28.3 in2d113.04 in2
Sally is planning the school picnic and needs to decide what food vendor to use. She asks 500 students whether they would rather have a taco truck or a fruit sm
1. Allowing women panchayats inthe villages of Chhatisgarh.2.