Seudónimo Seudónimo
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

Which is better to by 24 ounce for $3.89 or a 36 ounce for $4.89

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2016
e 24 ounce because you pay less money for the 24 ounce and less ounces to but
Answer Link

Otras preguntas

Given the function T(z) = z – 6, find T(–4).  A.10  B.–10  C.2  D.–2What is the range of the function: {(1, 2); (2, 4); (3, 6); (4, 8)}?  A.{2, 4, 6, 8}  B.{1,
evaluate 8-11 to the square root of 25/121
What is the formula of volume ofba rhombic prism
diary entry about my first day at school
What small northern state was the first to issue a call for black troops
Inverse VariationIf I varies inversely with R and I = 0.15 when R = 50, which equation should be used to show this relationship?   A.I=7.5/R  B.I=7.5R  C.IR=0.7
There are 48 students in a school play. The ratio of boys to girls is 5:7. How many boys are in the school play? Explain how you found your answer
A coil is connected to a 100v d.c. supply and takes a current of 10A. Calculate the value of the resistance of the coil
a trampoline has an area 49pie square feet. what is the diameter of the trampoline
Find the missing numbers: 26 - 4 = 12 + x