Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
What were the names of the laws that were introduced to make sure trade with the colonies was favorable to England?
defie and differentiate Sympathetic vs parasympathetic nervous system
A cell phone company offers service for a flat rate of 20$ per month,plus 3 cents a minute. Which expression could represent the monthly cost of this cell phone
On a road map of Uganda, the scale is 1 : 1500000. The distance on the map form Kampala to Ft. Portal is 17. What is the real world distance in km between these
When was the transcontinental railroad completed
How are static variables and methods created in Java? What happens if a non-static method of a class tries to access a static variable of that class? What happe
3) g(x)= x3 + x h(x) = x + 4 Find g(0)h(0)
Richa, a sales manager at TM Resources, needs to find new markets in which to sell her company's products. Richa assigns her team of salespeople the task of fin
Which type of load is not resisted by a pinned joint? A) Moment B) Shear C) Axial D) Compression
the ABC Company has a monthly collected balance of $600,000. Its bank pays an earning credit rate of 0.75%. The Reserve Requirement Ratio is 10%. Given 30 days