manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

Are prime numbers a set closed under addition?
Round to the merest hundredth389.993
Melania walked her dog 2 1/5 miles. Cathy walked her dog 1 3/4 times as far as Melania did. how many more miles did Cathy walk her dog
how do you use the great compromise in a sentence?
The greatest number of immigrants coming to the United States came from Germany. a. True b. False
how many times does 21 go into 180
number pattern 192,96,48,24
$1,500 computer; 7% tax
The process of approving a document such as the consititution is called
True or false The election of President Lincoln caused North Carolina to secede from the Union.