cabancroft4 cabancroft4
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple

Respuesta :

KayGaria7 KayGaria7
  • 26-02-2016
You have to use the formula cost over quantity Divide 8 and $2.88 The answer is. 0.36
Answer Link

Otras preguntas

how to write 6, 007,200 in expanded form
Simplify. (2x∧3y5)∧4
Is 16/3 rational or irrational?
When do scientist rely on estimates
write two inequalities to compare -6 and 7
Which of the following is not a characteristic of primates? a. binocular vision b. walking upright c. flexible shoulders d. opposable thumbs
Write a word phrase for each algabraic expression 2(5-n)
use terms federalists, antifederalists, bill of rights, and ratification in a paragraph?
Simplify. (2x∧3y5)∧4
write two inequalities to compare -6 and 7