FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from Spencer’s narrative. As we waited for our new football coach to enter the locker room, we all secretly wondered what he would be like. Wou
4/7 - 2/8 = whats the difference
Which of the following statements are characteristic of DNA? (i) Double-stranded helix (ii) Sugar is deoxyribose (iii) Found in the nucleus
lost 6balls yesterday bought 12 balls, then lost 4 balls, how many balls did i have to begin with
Read this excerpt from a letter by Civil War soldier Sullivan Ballou: I have no misgivings about, or lack of confidence in the cause in which I am engaged, and
What is shortcomings?
2. Multiply 3/4 x 16 /9 a. 3/4 b. 4/3c. 27/64D. 64/27​
All cells posses all of the following components
taxes on 100 dlls??​
Is it correct to use "this", or "this," in a paper?