FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

NicholeStrawberry NicholeStrawberry
  • 23-06-2018
if every 4 lbs is a dollar then it is true.
Answer Link
epicandcool0203
epicandcool0203 epicandcool0203
  • 20-10-2021

Answer:

True

Step-by-step explanation:

i also did this FLVS test

Answer Link

Otras preguntas

Argyle has 8 t-shirts and 5 pairs of shorts that he wears with either sandals or sneakers.if all the colors and patterns coordinate how many different outfits c
the interaction between mosquitoes and human beings is called ?
what is the equivalent of 1/50 : fraction , in decimal form
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
A baseball diamond has the shape of a square with side lengths of 90 feet. A catcher wants to get a player running from first base to second base out.  How far
Brand A scooter has a top speed that goes 2 miles per hour faster than Brand B. if after hours, Brand A scooter traveled 24 miles, at what rate did Brand B scoo
What two mixed numbers have a sum of 3
What effects did the yellow journalism used by Hearst and Pulitzer before and during the Spanish-American War have on American reactions to the situation in Cub
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
4x+5y=20 write this equation in slope intercept form