justinprice232 justinprice232
  • 21-07-2018
  • Mathematics
contestada

A 4-pint carton of sour cream costs $7.24. What is the price per quart if there are 2 pints in a quart?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 21-07-2018
the price if there are 2 pints in a quart is $3.62.
Answer Link

Otras preguntas

this’ll give you 100 pts you’re welcome
what methods did thucydides use in research
Find the​ z-score for which a total probability of 0.86 falls more than z standard deviations​ (in either​ direction) from the mean.
Three point charges are positioned on the x axis. If the charges and corresponding positions are +32 µC at x = 0, +20 µC at x = 40 cm, and –60 µC at x = 60 cm,
Find x. Round your answer to the nearest tenth of a degree. 15 x 10
a = 2b so what is the value of b-a=?​
PLEASE ANSWER ASAP What do you notice about the anti parallel strands?
Star co.had sale revenue £540000 in 2015
Cosas no vivas que afectan seres vivos
Has anyone here ever watch or read The Man Who Laughs? Do you consider it a horror movie?