trashburgerr trashburgerr
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

rob bought a magazine for $3 and five erasers, he spent a total of $13. How much did each eraser cost

Respuesta :

Haileybidinger
Haileybidinger Haileybidinger
  • 23-08-2018
You first do 13-3 because that’s how The magazine cost. You end with 10, then divided by five because you have five erasers. The answer is $2 per eraser.
Answer Link

Otras preguntas

Given the plane JKL in the diagram, which points are collinear? A) E, H, and K B) E, H, and I C) I, K, and L D) H, J, and L
Best practices, such as study habits, can be _____ to each person or course.
The ending merchandise inventory for the current year is overstated by $25,000. what effect will this error have on the following year's net income?
3459-684 HELP ME WWWWWWWW
help please. decimals, fractions.
Read the following selections from the Introduction [paragraphs 1-4]. As an actor, Boseman rose to fame playing a succession of Black icons in biographical film
With respect to the endocrine system, _____ gland is to epinephrine as _____ gland is to oxytocin.
When evaluating a source, which of these might indicate that the source is unreliable? The writing was published by a nonprofit organization. The website is an
A nurse is working with a 13-year-old girl who continually demands cups of water or juice, specific foods, and constant changes to her bed position. how should
During the taking of a penalty kick, a7 uses several stutter-steps but does not interrupt the approach to the ball. the ball enters the goal. the referee should