mariethequeen4021 mariethequeen4021
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Yvette earns $3 for every 1/4 hour she works.What is her hourly rate of pay?

Respuesta :

vvancla vvancla
  • 21-09-2018
1/4 hour = $3
1 hour = $3 × 4 = $12

answer : $12/hour
Answer Link

Otras preguntas

What did Samuel Slater invent?
A local restaurant offers a Dim Sum lunch special that includes two dumplings , three egg rolls , a sweet bun , and a drink. Susan and her friends ordered four
How many pounds does a cheetah eat per day?
A compound is broken down by chemical means during (1) chromatography (2) distillation (3) electrolysis (4) filtration
The movie Avatar is the number one movie in U.S. history, earning $760,507,625. The second place movie is Titanic, earning $600,788,188. what percent is $600,78
how many does 9 go into 67
The price of dress fabric is proportional to the length of fabric purchased. The graph shows this relationship. What is the unit rate for the situation? A. d
What is an mixed number for 31/6
write an equation that shows an estimate of each answer, 495+ 812
The chemical formula for water, H2O, means that each water molecule contains