trtrhtfhxtrdxhether
trtrhtfhxtrdxhether trtrhtfhxtrdxhether
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

gabriella bought 12 feet of ribbon for 0.75 per yard. how much did she pay?

Respuesta :

naz731
naz731 naz731
  • 23-09-2018
$9 is the answer to the question
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that hot dogs come in packs of 12 and buns come in packs of 8 . Lamar bought the same number of hot dogs as buns. It was the least number of each for wh
What is the value of x?
nalyze the scatterplot graph. Which trend does the graph show? As age increases, weight increases. As weight decreases, age increases. As age increases, weight
Calculate the energy of a gamma ray photon whose frequency is 5.02x10^20 Hz
PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YOUR ASSIGNMENT: Difference of 10Erik and Nita are playing a game with numbers. In the game, they each think of a random numb
pliss bantu dong min?​
If the legs of a right triangle are x in and y in, then the hypotenuse is__
Can u please tell me the answer for the last two questions
Rectangle ABCD has vertices A(1, 10), B(6, 10), C(6, 2) and D(1, 2). What is the length of segment AB¯¯¯¯¯¯¯¯?
I need help:[ I don’t know what to do and my math teacher doesn’t explain it well…